Ir vėl, ekonomikos Fux’o blogas


Daniel Goleman: LYDERYSTĖ. Kaip vadovauti pasitelkiant emocinį intelektą

Posted in Knygos,Lyderystė sukūrė 4FF balandžio 22, 2009

Nuo ilgiausios pertraukos, kokią tik matė mano blogas per visą egistavimo laiką, vėl rašau postą.

Pabandysim ir vėl pakomentuoti D.Goleman (ir kitų dviejų bendrautorių: R.Boyatzis ir A.Mckee), kurio vieną knygą jau teko perlaužti (Emocinis intelektas). Šį kart vėl Goleman rašo apie tai, tik emocinio intelekto tematika orentuota į organizacijų valdymą, įvairaus rango vadovus.

Pagrindinė mintis, tai jog vadovai išmokstantys emocinio intelekto vadovavimo stiliaus (kiti jau iš prigimties tokie) sugeba komandoje, grupėje įvesti darną, kas autoriaus teigimu yra pats svarbiausias dalykas norint pagerinti tikslų vieningą komandos darbą, neblėstantį komandos entuziazmą ir žinomą, pelną. Autorių teigimu teisingai pritaikius vadovų mokymus ir pritaikius metodiką, komandų nariai (vadovo įtaka) sukurdavo didesnį ribinį pelną nuo 78% iki 390%! Kas žino kiek tame tiesos 🙂

Emociškai išprusęs vadovas turėtų palaikyti ryšį su visa komanda, turėtu suprasti kiekvieno interesus ir žinoti bėdas, kad per pietus galėtų paklausti “Petrai, kaip tavo naujas automobilis?“. Vadovas turėtų skatinti kalbėti žmones, ko trūksta, kaip siekti tikslo ir apskritai bendrauti, taip siekiant išvengti komandoje konfliktų ir palaikyti darną komandoje. Pasak autoriaus emocionali komanda turėti jausti kiekvieno kolegos būseną, jį suprasti, palaikyti.Ypač svarbi vadovo emocinė būklė, nes tai labai greitai persiduoda komandai.

Knygos pradžioje autorius pateikia “pratimą“, kurio pagalba galetumėt žengti pirmus žingsnius link emociškai intelektualaus vadovo (bent jau suprasti ką reikia keisti).Labai paprastas, bet mano nuomone gana veiksmingas metodas.

Pirmiausia turėtume sudaryti idealujį “aš“ t.y koks norėčiau būti vadovas, kaip noriu kad komanda į mane žiūrėtų, kokie ryšiai su komanda, kaip perteiksiu organizacijos viziją ir t.t

Po to,  vėl taip pačiais kriterijais surašykite koks esu realusis “aš“. Galite paprašyti kolegų, tų pačių pavaldinių, draugų jums padėti, nes kartais mes save kiek kitaip suvokiame, negu atrodome šalia esantiems. Mano stipriosios ir silpnosios savybės.

Trečia, mano mokymosi dienotvarkė: stipriųjų savybių lavinimas ir trūkumų šalinimas. Čia reikėtų susidaryti tokį planelį, kuriame būtų aišku kaip mes stiprinsime savo savybęs, stengsimės įgyti naujų ir žinoma, šalinsime trūkumus.

Ketvirta, belieka tai tik įgyvendinti praktikoje. Reiktų keistį ir mąstymą kai kur, manau.

Knyga išversta ir išleista SEB banko prašymu, tai gal vadovams duodama paskaityti. Kad ir kaip ten būtų, manau reiktų ją paskaityti visiems vadovaujantiems ar besiruošiantiems vadovauti, todėl kad tai nauji stiliai, kurie turėtų būti derinami su pagrindiniais stiliais.

Reklama

2 atsakymai to 'Daniel Goleman: LYDERYSTĖ. Kaip vadovauti pasitelkiant emocinį intelektą'

Subscribe to comments with RSS arba TrackBack to 'Daniel Goleman: LYDERYSTĖ. Kaip vadovauti pasitelkiant emocinį intelektą'.

  1. Tomas said,

    TIkrai įdomi knyga, ypač po to kai baigiama aiškinti apie smegenų sandara.
    Todėl dabar paėmiau:
    Stephen Neale/Lisa Spencer-Arnell/Liz Wilson – Emocinis intelektas ir ugdymas


  2. įdomu įdomu 🙂


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: