Ir vėl, ekonomikos Fux’o blogas


6 keliai išgyventi rinkų avarijoje

Posted in Investicijos sukūrė 4FF kovo 16, 2009

Grįžus iš kelionės (Belgija) susimąsčiau kaip buvo galima išvegti žmonėms portfelio kritimo vykstant tokiai pasaulinei situacijai.

Išskyriau štai ką:

1) Niekada neinvestuok pinigų, kurių tau tikria reikia

Užsimant bet kokia investicija, nesvarbu ar tai akcijos, ar NT, ar Forex, ar kita, niekada nereikėtų investuoti viso savo kapitalo t.y investuotina suma neturėtų Jums sudaryti didelių finansinių rūpesčių jos netekus.

2) Niekada nesiskolink pinigų investicijoms

Kad ir kokia gera situacija būtų investicijoms visada išlieka rizika, o tai reiškia, kad nevisada investicija gali padengti palūkanų normą mokamą už paskolą.

3) Pirk ilgam laikotapiui

Istorija rodo, kad panašios rinkų griūtis (gal mažesniu mąstu) vyksta maždaug kas 10 metų (bloiausia, kad visi aukščiausieji nesimoko iš savo klaidų ir naudoja tas pačias priemones įveikti meškas). Žvelgiant į istoriją drįsčiau daryti spėjimą, kad investicijas nusipirkus dabar reikėtų laikyti bent 7 metus, žinoma turint atsitraukimo tašką, planą.

4) Stebėk rinką, bet ne per dažnai

Rinką reikia stebėti, tačiau tikrai neverta kasdien skaityti macro naujienas, financial time ir t.t Nepasakysiu koks investuotojas (gal Soros’as) minęjo, jog irgi to neverta daryti. Daug geriau paskaityti savaitinį economist ir kitas savaitines apžvalgas, kuriose bus įtraukti visi savaitės įvykiai ir jų įtakotas kainos pokytis.

5) Pasikliauk savo galva

Priimant sprendimus tikrai nereikia vadovautis kažkokių ekspertų patarimais (kiekvienas turi savo interesus), galima į juos atkreipti dėmesį, bet tai nereiškia jog jis pataria pirkti, tai aš ir pirksiu. Labai tinka posakis apie bandos jausmą, nė vienas didis, sėkmingas žmogus nesekė bandos jausmu, būtų sekęs – nebūtų toks tapęs.

6) (ne)reikalinga Diversifikacija

Nemažai ekspertų šia tema pataria naudoti diversifikaciją t.y nedėti visų savo kiaušinių į vieną lizdą. Ypač LT analitikai visuose straipsniuose, interviu tik ir mini diversifikaciją, kartais man atrodo, jog nelabai ką ir turi pasakyti (arba nenori). Asmeniškai aš esu už minimalią diversifikaciją, t.y visus kiaušinius dedu į pora, trejetą lizdų, nedaugiau. Jei investuotojas naudoją labai platų diversifikavimą, tikriausiai pats nesupranta ką daro.

Reklama

3 atsakymai to '6 keliai išgyventi rinkų avarijoje'

Subscribe to comments with RSS arba TrackBack to '6 keliai išgyventi rinkų avarijoje'.

 1. Klausimas said,

  Gal ir teisinga. Bet kas yra tas Vytautas Lukosiunas kad jo nuomone skelbti ziniose? Gal tiesiog geriau cituoti Sorosa, Bufeta ar kitus autoritetus?

  • vytautaslukosiunas said,

   Sveikas,

   Kaip supratau Jūs mano bloga radote per bfn.lt, tai puikiai suprantu, kad nieko naujo neparašiau, bet bfn dėl to ir nevykęs, kad įtraukia visus blogus bent kiek susijusius su ekonomika ir t.t to pasekoje kartais straipsniai visiškai nesusiję su naujienomis ir atsiduria bfn.lt

 2. bfn said,

  Visos zinios ar naujienos yra subjektyvios autoriaus nuomones ishdestymas. Ta pati padare ir Vytautas. Isdeste savo pamastymus apie rinka. Tokiu paciu pamastymu rastume ir kituose portaluose, kaip alfa.lt, delfi.lt, vz.lt;

  Achiu Vytautui uzh blog’a,


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: