Ir vėl, ekonomikos Fux’o blogas


Būsimas Lietuvos veidas ir jo galios

Posted in Politika sukūrė 4FF kovo 4, 2009

Kad ir kaip nebūtų keistą (šioje Marijos žemėje jau niekas nebestebina) JAV piliečiai savo kandidatus į prezidento rinkimus žinojo praktiškai prieš metus, kai mūsų žemelėje prieš porą mėnesių (planuojama, kad prezidento rinkimai vyks gegužio 10 arba 17 d.).  Esu tvirtai įsitikinęs, kad tas pats Arūnas Valinskas tapdamas Seimo pirmininku žinojo savo sekantį žingsnį, kurį neseniai ir patvirtino žiniasklaida.

Kandidatai į prezidentus: Valentinas Mazuronis, atsargos brigados generolas Česlovas Jezerskas, Lietuvos valstiečių liaudininkų buvusi vadovė Kazimira Prunskienė, ES komisarė Dalia Grybauskaitė, Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas ir verslininkas Jonas Jankauskas, publicistas Vytautas Kundrotas ir kažkoks UFO Vidmantas Sadauskas.

V.Mazuronis ir Č.Jezerskas iš to pačio vežimo – liberalų demokratų partija. Mauzuronio WEB. Trumpai, laikau juos outsaideriais. Prunskienė įdomi kandidatė, tačiau kažin ar bus sėkminga, abejonių kelia nesenei įvykę seimo rinkimai. Grybauskaitė pagal visas apklausas turėtų laimėti neprireikiant antrojo turo, nes tiek Valinskas, tiek kiti kandidatai nemanau, kad pasipriešins. Mininstras pirmininkas jau tikriausiai įsitikino, kad prieš gyvulių bandą nepašoksi, juk kartais norom nenorom išsprūsta, kad ir pats toks esi. Verslininkas J.Jankauskas įdomus kandidatas vien dėl to, kad jis kandidatuoja neatstovaudamas jokiai partijai ir visus reikalingus 20 tūkst. parašų tikisi surinkti iš vidutinių ir smulkiųjų verslininkų. Lietuvoje tikrai sunku įsiskverbti smulkiajam verslui, kaip sąlygų gerinimą nurodo savo kadencijoje kandidtas. Manau, kad būtent tikras verslininkas, o ne kažkoks konsultantas , geriausiai supranta verslininkų padėtį Lietuvoje.  O apie įdomų veikėją V.Sadauskas galite paskaityti čia.

Šiandien ir gerbiamas Nausėda paskelbė apie savo kandidatūrą – nekandidatuos. Nenustebau dėl tokio jo sprendimo, matosi žmogus dirba savo mylimą darbą (ir dirba labai gerai), nesiekia kažkokios šlovės ir politika jo nedomina. Pagarba.

Reikėtų pamąstyti ir apie prezidento galias, jo reikšmę. Reikšmė akivaizdi – Lietuvos veidas tarptautiniu mastu.Pagal LR konstituciją šalyje yra prezidentinis – parlamentinis valdymas, bet labiau jį laikyčiau parlameniniu. Prezidento VETO praktiškai bereikšmis, nes antrą kartą nusiuntus parlamentarams įstatymą jie truputi pataisys ir pagal įstatymus (atrodo) gali tiesiog jo veto teisę atmesti. Ir nors papūsk tu jiems…

Apkalusos rodo, kad šiuose rinkimuose turim aiškią lyderį, tačiau tai dar nereiškia, kad jį išrinkus bus kardinalūs pokyčiai ekonomikoje, bent jau p.Dalia Grybauskaitė supranta ekonomiką, kai tuo tarpu dabartinis šalies vadovas kažkada prisipažino, kad būtent tai – jo silpnoji sritis.

Reklama

2 atsakymai to 'Būsimas Lietuvos veidas ir jo galios'

Subscribe to comments with RSS arba TrackBack to 'Būsimas Lietuvos veidas ir jo galios'.

  1. Ernestas said,

    “Arūnas Valinskas tapdamas ministru pirmininku“. Turbūt reikėtų pakeisti į “Seimo pirmininku“. 🙂
    Pritariu dėl Nausėdos. Rimtas žmogus, rimtai dirba 🙂

  2. vytautaslukosiunas said,

    Dėkoju, Ernestai, už pastabą. Savaitę blog buvo apleistas – išvykęs buvau, dabar vėl kibsiu į darbą 🙂


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: