Ir vėl, ekonomikos Fux’o blogas


Daniel Goleman: Emocinis intelektas

Posted in Knygos sukūrė 4FF vasario 19, 2009

Knygoje labai daug dėmesio skiriama vaikų auklėjimo, šeimos problemoms nagrinėti. Remiantis šių gyvenimo situacijų pavyzdžiais, moksliniais tyrimais, sakyčiau labai aiškiai ir tvirtai į rodinėja, kad visgi emocinis intelektas (EQ) gyvenime daro didesnę reišmę negu mokykloje ar studijose matuojamas balais IQ. Nemažai nagrinėjama apie vaikų psichologiją, kaip jų charakteriui įtakoja tėvų auklėjimas, bendravimas ir pan. Knygos pagrindinė mintis tikriausiai būtų, tai jog kiekvienas savo pastangomis gali tobulinti savo emocinį intelektą, kurio pasekoje tai padėtų stresinėse situacijose, šeimoje, kolektyve, komandoje ir apskritai, karjeroje, gyvenime.  Nemažai kalbama ir iš medicinos pusės: faktais yrodyta, kad viltis padeda išlipti iš sunkios ligos, dažni pykčio protrūkiai labiausiai kenkia širdžiai (ne mažiau nei intensyvus rūkymas) ir t.t

Prieš imdamas knygą tikėjaus kai ko daugiau. Tikėjau daugiau patarimų kaip lavinti savo emocinį intelektą, kaip jį pritaikyti vadovaujant, dirbant komandoje ir pan. Vietoje to gavau papildomą dozę apie tai, kokią įtaką daro mūsų gyvenime, kaip skirtomi temperamentai. Knygoje iškeliama kaip ir “misija“, kurią autrius skatina mokyklose ir netik vaikus auklėti emocinio intelekto pažangos.

Apibendrinant knygą rekomenduočiau žmonėms norintims daugiau sužinoti apie EQ svarbą gyvenime, šeimoje ir galbūt šiek tiek apie vaikų auklėjimą. Turėtų būti įdomu daugumai, bei psichologija besidomintiems.

Visiems besidomintiems lyderystės tema siūlyčiau paskaityti šio autoriaus knygą “Lyderystė“. Neteko man jos skaityti, bet progai pasitaikius pačiupsiu, nes joje nagrinėjame kaip vadovavimas derinamas su EQ.

Reklama

2 atsakymai to 'Daniel Goleman: Emocinis intelektas'

Subscribe to comments with RSS arba TrackBack to 'Daniel Goleman: Emocinis intelektas'.

 1. Jolanta said,

  Pirkau knyga tikedamasi patarimo kaip ismintingai vadovauti, taciau perskaiciau ir likau tikrai patenkinta. Atsiminiau esmini dalyka – moteris yra ne tik vadove, bet ir mama. Krizes akivaizdoje supranti, jog svarbiausia gyvenime yra seima ir vaikai, o verslas tai tik zaidimas kas geriausias…ypac kai esi samdomas vadovas. Buve nuopelnai ir pasiekimai pamirstami, esami pAsiekiami sunkiau, savininkai laukti nenori, baudzia ir nenori suprasti kas nutiko. Tada bandai grizti i seima, tik…del darbo ir savininku pelno jie buvo pamirsti, nutole, susvetimeje. Vadovai, vyrai ir moterys – niekada nepamirskite savo seimu ir vaiku, tai svarbiau nei pinigai ir pelnas.

  • vytautaslukosiunas said,

   Jolanta,
   Puikūs žodžiai, kuriuos kartais pamirštame siekdami materialinių turtų!
   Nesenai mačiau, kad knygynuose atsirado nauja jo knyga “Emocinis intelektas darbe“, manau turėtų būti verta dėmesio, tai į planuojamų skaityti knygų sąrašą jau įtraukta 🙂


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: