Ir vėl, ekonomikos Fux’o blogas


Švietimo reforma, studentų stipendijos

Posted in Ekonomika sukūrė 4FF vasario 18, 2009

Šiaulių universiteto socialinių mokslų fakultetui paskelbus studentus sąrašus, esama padėtis paskatino šiek tiek apie tai pamąstyti garsiai. Tai va, mūsų pirmakursių ekonomistų yra 115 iš jų net 8 gauna stipendijas. Tie aštuoni – laimingieji turintys akademinį vidurkį nemažiau 8,6 balo. O kur kiti? Pasirodo universitetui trūksta lėšų, beto buvo nuspręsta 70% fondo lėšų skirti socialinėms stipendijoms (390 Lt), kurios buvo dar priimtos gerb.p.Kirkilo vyriausybės. O viskas kas liko, taip sakant, dėl Miko. Gaila tų žmonių, kurie taip stengėsi siekdami turėti 8,0 balo vidurkį. Gražiai atrodo ketvirtakursių sąrašai – 9,6 gauna stipendija, o 9,5 ne 🙂 Ir tai vyksta ir dauguma valstybinių universitetų ar kolegijų, neišimtis ir tokie “prestižiniai“ kaip VU.

ŠU 2008 metus baigė su 4,3 mln. litų skola, buvo apkarpyti priedai taip siekiant sutaupyti 300 tūkst. Lt. Taip pat tokioms stipendijoms įtakos turėjo ir 10% sumažėjęs universiteto fondas.

Tačiau gali būti ir blogiau, pavyzdžiui Klaipėdos universiteto studentai pavasario semestrą visai negauna stipendijų. Apskritai šiemetinė mokslo tvarka, “reforma“ padidino mokančių studentų skaičių. Studijuojančių tiksliuosius mokslus 8,0 vidurkį turi tik apie 70 – 80 % visų LT studentų. To pasekoje universitetai užsidirba gražaus pelno. “Lietuvos studentų atstovybių sąjungos (LSAS) prezidentė Indrė Vareikytė teigia, kad kai kurios aukštosios mokyklos net neprasidėjus semestrui žino kiek studentų mokės už mokslą“, vidurkiai kas met panašūs. “Turime studentų skundų iš kai kurių aukštųjų mokyklų, kurių dabar nenorėčiau įvardyti. Atvirai deklaruojama, kad iš dekanatų gautos nustatytos proporcijos: kiek kokių pažymių turi būti, kad mokykla nebankrutuotų“, – sakė LSAS vadovė.

Reikėtų pasidžiaugti bent jau tuo, kad ateinanti studentų karta jau turės didesnį 36 mln. Lt studentų krepšelį. Mokiniams tai pat skirta daugiau lėšų.  Dabar tikrai apgailėtina, kad taip ilgai lauktą mokslo “reforma“ duoda daugiau žalos negu naudos.


Reklama

2 atsakymai to 'Švietimo reforma, studentų stipendijos'

Subscribe to comments with RSS arba TrackBack to 'Švietimo reforma, studentų stipendijos'.

  1. Kristina said,

    Is visu smf studentu (o ju yra apie 1000), 126 ( paklaida 2 studentai, nes tiksliai neatsimenu 😀 ) gauna stipendijas.

  2. Ernestas said,

    Reklamuotis, aišku, negražu, bet: http://www.ernestas.info/?p=995 (stipendijas gaus 3 procentai naujai įstojusių) 😉
    Ir kaip tavo investuotojų klubo steigimas? Galvoji ką nors vis dar? 😉


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: