Ir vėl, ekonomikos Fux’o blogas


Bendraminčių klubo (asociacijos) steigimas

Posted in Įstatymai sukūrė 4FF vasario 2, 2009

Susidomėjau klubo steigimu, taigi ieškojau internete kaip jį steigti, tačiau bergždžiai, nes nėra tokio juridinio asmens statuto. Neradau nieko pasiknaisiojęs ir po įstatymus.  Kadangi nėra, tai radau, jog steigiant asociaciją, asociacijų įstatyme nurodoma: Asociacijos pavadinime gali būti žodžiai „asociacija“, „visuomeninė organizacija“, „susivienijimas“, „konfederacija“, „sąjunga“, „draugija“ ar kiti. 2 straipsnio 2 norma. To pasekoje radau nemažai asociacijų su “klubas“ žodžiu pavadinime.

Asociacija – tai ribotos civilinės atsakomybės viešasis juridis asmuo, kurio tikslas koordinuoti asociacijos narių veiklą, atstovauti narių interesams ir juos ginti ar tenkinti kitus viešuosius interesus.

Asociaciją turi teisę registruoti nemažiau trys fiziniai asmenys. Asociacijoje nariai moką tam tikrą nustatytą nario mokestį, kuris naudojamas asociacijos veiklai koordinuoti.Yra buvę atvejų, kai steigiant asociaciją procesas pakimba ties būveinės registravimu, kadangi JAR neleidžia registruoti savo gyvenamosios vietos. (Sakau kaip buvo mano bendraamžiui, jam tai aktualu). Asociacja gali jungtis su kitomis organizacijomis, antai “Lietuvos bankų asociacija“, “Verslininkų asociacija“ (Kauno rajonas) ir pan.

Tarpininkaujant su įmonėmis, kurios suteikia galimybę nepatirti visų kryžių kelių steigiant asociaciją visa procedūra kainuotų iki 1, 000 Lt. Analogiškai be tarpininkų iki 500 Lt.

DOKUMENTAI, PATEIKIAMI STEIGIANT ASOCIACIJĄ
1.      Prašymas registruoti juridinių asmenų registre bei reikalingos papildomos formos.
2.      Asociacijos steigimo sutartis (ne mažiau kaip du egzemplioriai).
3.      Įstatai (ne mažiau kaip trys egzemplioriai).
4.      Savininko sutikimas suteikti patalpas juridinio asmens buveinei. Patalpų savininkui, pačiam steigiančiam juridinį asmenį, pažyma apie patalpų suteikimą nereikalinga, tačiau būtina pateikti dokumentus, patvirtinančius jo nuosavybės teises į šias patalpas.
5.      Steigiamojo susirinkimo protokolas su priedais.
6.      Dokumentai, patvirtinantys duomenis apie steigėjus ir išrinktus (paskirtus) valdymo organų narius, asmenis, galinčius sudaryti sandorius juridinio asmens vardu, ir jų teisių ribas.
7.      Jeigu pavadinime vartojamas Lietuvos Respublikos oficialusis ar tradicinis (trumpasis) valstybės pavadinimas – teisingumo ministro leidimas vartoti valstybės pavadinimą.
8.      Jeigu pavadinime vartojamas žodis „katalikų“ – rašytinis Katalikų bažnyčios vadovybės (vyskupo) sutikimas.

Reklama

6 atsakymai to 'Bendraminčių klubo (asociacijos) steigimas'

Subscribe to comments with RSS arba TrackBack to 'Bendraminčių klubo (asociacijos) steigimas'.


 1. Man teko truputį susidurti su Asociacijų įstatymu, tad kai ką galiu pridurti 🙂
  Pirmiausia dėl pavadinimo. Asociacijos pavadinime tikrai gali būti žodis “klubas“, “brolija“ ar dar kas nors. Esmė: kad pavadinimas atspindėtų asociacijos tikslus.
  Dėl asociacijos buveinės adreso. Ar tikrai esi tikras, kad negalima registruoti savo gyvenamosios vietos adreso, kaip asociacijos buveinės? Nes, kiek pamenu, jeigu tu esi to namo/buto/kitos vietos savininkas, tai tu gali registruoti jame daugmaž ką nori (su sąlyga, kad tai neprieštarauja įstatymams). Jeigu tu nesi to namo/buto/kitos vietos savininkas, reikia šio namo/buto/kitos vietos savininko sutikimo jame registruoti juridinį asmenį. Tai kaip ir viskas 🙂
  O kuo šis asociacija – klubas užsiimtų? Gal ir aš susidomėčiau 🙂

 2. vytautaslukosiunas said,

  Malonu Ernestai, kad sulaukiau comment iš Tavęs. Parašysiu dar email Tau neužilgo 🙂
  O dėl steigimo esi teisus, nes neleido tam vaikinukui registruoti savo gyvenamosios vietos, tikriausiai dėl to, kad ne jo, o tėvų turtas.
  Matai, labai norėčiau suburti kuo daugiau bendraminčių (trūksta šiek tiek jų), tai turėtų būti apie investicijas, ekonomiką, verslą, lyderystę. Grupėje tokių pat interesų žmonių lengviau kažką plėtoti, kurti. Kaune turėtų būt kažkas panašaus.

  • dainius said,

   labas matau radau bendraminti. Noriu sukurti klubą kilniems tikslams ir suderinti su prekyba. jau sausio mėnesi pradėsiu veikla ir bandysiu tai įgyvendinti. Jai norėtum prisidėti Skambink mielai pabendrausiu 861867057
   skipe dain.lu dainius lukenskas


 3. Man būtų įdomu 🙂 Brūkštelk email prie progos 🙂
  Rimtai užsidegęs? 😉

 4. vytautaslukosiunas said,

  Nepasakyčiau, kad labai rimtai (kiti planai), bet yra toks noras, o jei nori vadinasi reikia 🙂

 5. rolandas said,

  sveiki, noriu ikurti asociacija. Gal zinote kiek is viso kainuotu galutiniame rezultate asociacijos ikurimas? Bei gal zinote kiek po to kainuotu jos islaikymas (mokesciai ir pns) ?


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: