Ir vėl, ekonomikos Fux’o blogas


Pat Croce, Bill Lyon: Būk lyderis arba pasitrauk iš kelio

Posted in Knygos sukūrė 4FF sausio 20, 2009

Leidėjas: DAJALITA (Kauno leidykla)

Leidimo metai: 2008

Puslapių skaičius: 234

Pagaliau baigėsi sesija ir galiu pradėti skaityti ne tik studijoms skirtą literatūrą. Tai pirmoji knyga, kurią perskaičiau po sesijos ir apskritai šiais metais.

Pat Croce buvo išrinktas JAV metų verslininku, vėliau po ilgų derybų ir abejonių įsigijo Filadelfijos 76ers krepšinio komandą. Toliau kalba ir sukasi apie tą komandą, duotą patirtį ir žinoma, lyderystę. Knygą sudaro 7 paslaptys, kurios padeda ugdyti lyderio savybes. Daugiau apie autorių galite rasti jo tinklalapyje.

Knygoje radau keleta įdomių bruožų, kurių neteko anksčiau skaityti panašaus pobūdžio knygose.  PVZ1. Pat teigia, kad tikram lyderiui neužtenka turėti vien tiks viziją. Autorius siūlo “Vizijos kaidymą“.  Panašiai kaip plano sudarymas. Sakykime yra vizija A, jos tikslas D. Viziją A išdkaidome į B ir C. B ir C iškeliame uždavinius, kurie pasak autoriaus turėtų būti apibrėžti laiko terminu. Ir galiausiai B,C uždaviniams formuojame planą kaip tai pasiekti.

PVZ2. Croce pabrėžia , kad reikia mokėti švęsti kiekvieną, nesvarbu kokio dydžio, pergalę. Siūo užsivesti pergalių žurnalą, padaryti sėkmės mankštą ir turėti “pergalės pozą“. Autoriaus poza paimta iš filmo “Rockey“ pagrindinio veikėjo, kuris atrodo kaip statula stovinti priešais Filadelfijos Pirmosios sąjungos areną. Taip džiaugėsi pagrindinis filmo herojus. 302223607_5d9928e8c9

Autorius pasakoja ir apie savo viziją: po 5 metų 76ers taps NBA čiampionais. Gaila, netapo, užėmė 2 vieta pralaimėdami prieš LOS Lakers.

Patiko ir tai, kad nėra gilios filosofijos, viskas paprastai ir su pavyzdžiais, ko negalėčiau pasakyti apie R.Sharma kūrinius (nevisus). Vienas iš tokių idomių pavyzdžių apie legendinį M.Jordan. Autorius pasakoja kaip matydavo jį treniruojantis vieną likus iki rungtybių dar gerų keleta valandų. Stebėdavo kaip Jordan mėto baudas paprastai, o po to užsimerkęs. Neva esą matęs kaip tai daro ir per rungtynes visiškai palauždamas priešininkų dvasią.

Knygos įvertinimas: 5/5

Taip pat nuoširdi padėka mylimai Kalėdų bobutei, Karolinai 😉

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: