Ir vėl, ekonomikos Fux’o blogas


Vyriausybė spaudžią verslą, bet tik ne lošimo namus

Posted in Ekonomika,Politika sukūrė 4FF sausio 5, 2009

Kaip žinote nuo naujųjų metų įsigaliojo nauji verslui mokesčiai, kurie tikrai nedžiugina verslininkų. Tuo labiau, mažmeninkų. Keičiausia, kad naujoji vyriausybė net nesuabejojo keldama mokesčius ir rėkdama “krizė, biudžeto deficitas, reikia pajamų“. Kalbant apie lošimo namus, kitokia situacija. 91_26841

Pagal LR lošimo įstatymą lošimo organizatoriai organizuodami loterijas, loterijų ir lošimų mokesčio bazei taikomas 5% mokesčio tarifas, rengiant bingo, totalizatorių ir lažybas, loterijų ir lošimų mokesčio bazei taikomas 15 % mokesčio tarifas. Seime buvo iškeltas mokesčius didinti 5%, kurie į valstybės biudžetą būtų atnešę papildomų 11 mln. litų. Tačiau pasak kai kurių parlamentarų nuomone “lošimo namus taip pat paveikė krizė, todėl jų užsmaugti neverta“. Susidaro įspūdis, kad kitų pvz statybos, NT sektoriaus krizė visai nepaveikė.

Idomu tai, kad loterija ir lošimai yra skirtingi dalykai. Loterijų rengėjai moka pajamų mokestį  (5%) ir + dar 8 % privalo skirti labdarai ( daugiausia skiriama sportui, žalgiris ir t.t), išviso netgi 13%. Viskas skaičiuojama nuo laimėjimams skirtos sumos. Tuo tarpu lošimo organizatoriai sumoka tik 2% savo apyvartos, – teigia “Olifėja“ gen. direktorius. O pastarųjų pajamos smarkiai skiriasi.

Lietuvos lošimo operatorių asociaciją skundžiasi 2008 metais 12 % daugiau sumokėję valstybei. Tai viešindami savo internetiniame puslapyje.

Nuo 2009 m. pradžios įsigalioja nauji lošimų automatų tarifai, kurie žinoma nepatinka organizatoriams. Nereikėtų labai skūstis, nes praeitais metai jie uždirbo beveik 200 mln. litų. Manau, kad tai tik į naudą, nes Lietuvoje keliolika kartų daugiau lošimo namų negų turėtų turėti tokio dydžio valstybė. Gaila, neradau tikslios info.

Bukštavimai, kad va dabar užsidarys nemažai lošimo namų, manau, nieko neverti, nes visi tikri lošėjai ( galintys ir mama pastatyti) eis į kitus lošimo centrus ir neš jiem dar didesnį pelna. Aišku, išliks tik stipriausi tokie kaip Grand Casino, Olympic.

Taigi, statistika rodo, kad loterijos rengėjams ir toliau darosi striuka, tuo tarpu lošėjai sugeba didinti pelnus ir kiekvienais metais tokių “nuostabių“ institucijų tik daugėja. Nepaisant to, mūsų gerbiami parlamentarai dėl neaiškių priežasčių gailisi šios rinkos verslininkų suteikdami jiems nekonkurencingas išimtis. Idomų, kas slypi už jų “nekaltų“ veidelių. Tikriausiai, kad “tiesa slypi kažkur anapus“ 🙂

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: