Ir vėl, ekonomikos Fux’o blogas


Nesenstantys W.Baffeto teiginiai

Posted in Investicijos sukūrė 4FF gruodžio 30, 2008

Internete radau p.Buffeto  teiginius, kurie tikrai paprasti, bet laikui bėgant investuotojai ir žmonija juos užmiršta. Manau, kad dabartiniu laikotarpiu labai svarbus 3 Warren’o teiginys ir visi norintys ar ketinantys investuoti turėtų į jį atkreipti dėmesį.

1. Recesijos nevisuomet pavyks išvengtiwarren-buffet-708113

2007 metų pabaigoje W.Buffettas pareiškė, kad jeigu bedarbystė pastebimai padidės, tai sukels domino efektą. Jis numatė, kad 2008 metais JAV ekonomika atsidurs recesijoje.

2. Išgyvensime dabartine bei būsimas recesijas, kaip tai darėme praeityje.

„Turime šaunią šalį, iki šiol nebuvome pasiekią tokių gyvenimo aukštumų. Šiuo metu mes gyvename vidutiniškai septynis kartus geriau nei mūsų protėviai prieš šimtą metų. Praėjusiame amžiuje buvome susidūrę su „Didžiąją“ depresija, Pirmu bei Antru Pasauliniais karais, „Šaltu“ karu, atomine bomba, – ir žmonės bei šalis sugebėjo tai išgyventi.“    Šią frazę p.Buffetas mėgo kartoti praeitais metais, kai JAV pradėjo grimzti į recesiją.

3. Recesija sukuria naujas galimybes

„Iki šiol pati pelningiausia mano investicija buvo atlikta 1974 metais. Tai buvo laikas, kuomet tvyrojo didelis pesimizmas, šokas naftos rinkoje, stagfliacija ir daugelis kitų panašaus tipo dalykų ir akcijos buvo labai pigios“ – prisiminė W.Buffettas.

4. Visos akcijos visąlaik nebus pigios.

„Kaip ir T.Williams, žinomas beisbolo žaidėjas, laukiantis tinkamo metimo, taip ir sėkmingas investuotojas laukia akcijų už patrauklią kainą. Ir tai verta įsidėmėti, nenutinka kasdieną. Investavime gerai yra tai, kad neturi stengtis atmušti kiekvieną kamuoliuką, kaip beisbole, gali laukti to vienintelio tikslaus smūgio. Nei vienas iš teisėjų nepasakys tau, kad tu iškrenti iš žaidimo. Pateksi į bėdą, jei klausysi minios, kuri šaukia: mušk, geriau jau mušk!“ – atvyrauja žinomas investuotojas.

5. Minia darys klaidas

Šiuo atveju W.Buffettas cituoja savo mokytojo B.Grahamo mintis.

„Nei esi teisus, nei klysti, nes kiti sutinka su tavim. Esi teisus, kai remiesi faktais, ir tavo mąstymas yra tinkamas ir tai yra vienintelis dalykas, kuris pasitvirtina iš tiesų. Jeigu tavo faktai ir mąstymas yra tinkami, neturi daugiau niekuo rūpintis.“

6. Investuotojai neteisingai mąsto, kad pigios akcijos yra blogas ženklas.

„Jeigu šiandien „McDonald’s“ restoranai sumažina mėsainių kainas, esu patenkintas. Tuomet negalvoju, kad vakar permokėjau. Tiesiog mąstau, jog nuo šiandien, aš tai pirksiu pigiau. Už viską, ką nori įsigyti ateityje, nori sumokėti kuo mažiau“ – reziumuoja W.Buffettas.

7. Geri laikai atneša blogus sprendimus.

„Jie žino, kad žaidimas artėja į pabaigą, t.y. užkėlimas akcijų kursų iki verčių, gerokai viršijančių tų kompanijų akcijų buhalterines vertes, ir tai prives iki to, kad visą tai atvirs atgal į tai kas buvo pradžioje, t.y. melioną ir peles. Tačiau tuomet jie yra gobšūs ir nenori nei sekundei praleisti paskutinio ralio. Visi planuoja balių apleisti prieš pat vidurnaktį. Tačiau yra vieną problema, jie šoka kambaryje, kuriame laikrodis neturi rodyklių.“

8. Tokių žaidimų bus dar daug, o jų pabaiga vėl bus skausminga.

Stebėdamas internetinį burbulą praminta „dot-com“,W.Buffettas pasakė: „Pasaulis išprotėjo. Tai ko mus išmokė istorija, kad žmonės nesimoko iš praeityje buvusių klaidų.“

Reklama

Vienas atsakymas to 'Nesenstantys W.Baffeto teiginiai'

Subscribe to comments with RSS arba TrackBack to 'Nesenstantys W.Baffeto teiginiai'.

  1. Investicijos said,

    investicijos http://verslomainai.lt/investicijos/


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: