Ir vėl, ekonomikos Fux’o blogas


Michael Watkins “Pirmosios 90 dienų“

Posted in Knygos sukūrė 4FF gruodžio 28, 2008

Leidėjas: Tyto Albalarge-0

Išleista: 2006

Puslapių skaičius: 240

Autorius

Profesorius M.Watkinsas dėsto Harvardo verslo mokykloje. Yra pasaulyje pripažintas dviejų sričių – vadovavimo ir derybų meno – autoritetas. Šiomis dienomis M.Watkinsas parašė dešimt knygų. Kaip teigia knygos leidėjai, tai pripažintas bestselleris.

Mano nuomonė

Vartant šią knygą knygyne susidarė geresnis įspūdis negu ją perskaičius. Knygos autorius kalba tik apie vadovavimą didelėse organizacijose tokiose, kaip General Electric. Michaelas kiekviename skyriuje pabrėžia, kad labai svarbu strategija, planas, tikslas, terminai. Tikiu, kad tokiose didelėse organizacijose kaip GE galima visa tai pritaikyti, tačiau man labiau norėjosi pažvelgti iš paprastesnės prizmės. Galbūt todėl, kad galvoju tik apie savo verslą ir nenoriu būti kažkam atsakingas. Aišku, niekada nespjaunu i tai, ką gali žinoti.

Kaip autorius nurodo – pagrindinis knygos tikslas padėti greičiau pereiti į nenuostolingą laikotarpį t.y per 90 dienų. Watkinsas tikina, kad apklausus 210 įmonių direktorių kiek trunka pereinamasis laikotarpis – vidurkis buvo 6,2 mėn.

Nežinau, gal per mažai turiu kompetencijos, tačiau skaitant susidarė, kad kolkas Lietuvos įmonėse (bent jau vidutinio dydžio) tai sunku įgyvendinti. Aišku, tokios kaip Vilniaus prekyba, Achemos, MG baltic koncernai nori nenori turi linkti link  Watkinso siūlomo vadovavimo.

Abibendrinimas. Tikėjausi daugiau iš šios knygos, pasigedau požiūrio iš mažų organizacijų pusės, trūko info apie motyvaciją, strategijos kūrimą, tikriausiai dėl to, jog man tai mažiau aktualiau.

Įvertinimas: 2/5

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: