Ir vėl, ekonomikos Fux’o blogas


Kinija ir Indija

Posted in Ekonomika sukūrė 4FF gruodžio 27, 2008

Indjos ekonomika yra silpnesnė, tačiau Knijos vadovai turėtų labiau jaudintis.

clip_image0011

Niūrūs ekonomikos debesys apgaubė viso pasaulio šalis, išskyrus dvi Azijos šalis: Kinija ir Indija. Tai lyg kokios imunitetą turinčios šalys. Idmou tai, kad optimistai tiki, jog būtent recesiojos metu šios dvi šalys bus ekonomios variklis, aprūpinantis apsirgusius. Tačiau būtent dabar atsiranda šiek tiek ir baimės: dėl lėtėjančios viso pasaulio ekonomikos šios dvi milžinės priverstos lėtėti. (Juk didžiają dalį BVP sudaro eksporto pajamos). Nepaisant to, ir dabar Indijos vaikai laikomi labiuasiai nusilpę dėl prastos mitybos.

Pasak The Economist pesimistai linke šiek tiek perdėti. Tai vis dar yra dinamiška pora pasaulio ekonomikoje. Pesimistai tikina, kad abi šalys susiduria su politikos ir ekonomikos sunkumais. Indija iškentė dvigubą imidžo smūgį: ekonomikos smūgis, bei teroristų, kurie praeita mėnesį užpuolė Mumbajų.

Indija dėl Mumbajaus užpuolimo kaltina Pakistano teroristines grūpuotes. To pesekoje 12% sumažėjęs eksportas prie vakarinės sienos. Mumbajus kaip tik ir yravakarinės pakrantės dalyje.

Mumbajus

Šalies centrinis perskaičiavęs savo sąmatą nustatatė, kad šiais metais tikimasi 7 – 8% ekonomikos augimo, bet tai optimistinė prognozė. Kitais, 2009 metais, tikimasi 4 – 5 %, žemiausias rodiklis nuo 2002 m.

Kinija šį mėnesį švenčia 30 metų jubiliejų, kai jos ekonomika auga vidutiniškai 9,8%. Kinija ir toliau tikisi panašasu augimo, tačiau statistiniai kalba kitaip. Pastarąjį  mėnesį Kinojos eksportas sumažėjo 2%, palyginus su 2007 m., ir 18% importas. Energijos gamyba sumažėjo 7%. Pasaulio ir kiti bankai tikisi, kad Kinojos BVP augs 7% 2009 m .

Visgi Kinija mūvi kelnes su giliomis kišenėmis, ko negalma pasakyti apie Indiją. Pastaroji turi 8% biudžeto deficitą.

The Economist tvertina, kad visgi Indija turi didelį pranašumą prie Kinija susidūrusia su ekonomikos lėtėjimu. Indija moka ekonominę kainą už demokratiją. Sprendimų priėmimas – sudėtingas procesas. Kinojoje neramumai ir nepasitenkinimas palčiai paplitęs. Kinijos valdžia sprendžia kaip susidoroti su protestais, nors pačios šalies vadovai mano, kad politinė sistema turi atsparumą ir lankstumą.

Apibendrinant The Economist teigia, kad Kinijai vis dar reikia politinės reformos, tačiau kodėl jos reikia – tiksliai nenurodo.


Reklama

Vienas atsakymas to 'Kinija ir Indija'

Subscribe to comments with RSS arba TrackBack to 'Kinija ir Indija'.

  1. g said,

    kai bandai parodyt savo zinias, tai geriau isigilink i kelis straipsnius ir juos palygink, nes viska ka perskaiciau tai vieni svaisciojimai


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: